Aktualności

Walne zebranie

14 marca 2014

W dniu 9 kwietnia 2014 roku odbędzie się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia Jagiellończyków. Zapraszamy wszystkich członków. Bardzo prosimy o uregulowanie składek członkowskich.
Pierwszy termin 9.04.2014 godzina 17.00
Drugi termin 9.04.2014 godzina 17.30
W tym dniu odbędzie o godzinie 18.00 spotkanie wielkanocne, na które zapraszamy wszystkich chętnych Jagiellończyków.
Mile widziane przyniesienie koszyczka wielkanocnego.
Zapraszamy. Wejście do zabytkowego budynku od nowego dziedzińca.

Wigilijne spotkanie

31 grudnia 2013

13 grudnia w Klubie Absolwenta odbyło się coroczne spotkanie absolwentów i sympatyków Jagiellonki. Przy suto zastawionym, "składkowym" stole spotkali się Jagiellończycy różnych roczników i miłej atmosferze spędzili długie godziny.
Atmosfera spotkań tego typu i zawsze ciekawa i wzruszająca, zachęcamy Was, drodzy Jagiellończycy do spotkań w Klubie, do odnowienia kontaktów ze Szkołą. Życzymy Wam Dobrego Nowego Roku.

Zaproszenie na Wigilię Jagiellończyków

18 listopada 2013

Bardzo serdecznie zapraszamy na na spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W środę 11 grudnia 2013 r. w Klubie Absolwenta o 17.00 spotkamy się, aby wspólnie w gronie Jagiellończyków poświętować i cieszyć się z naszej wspólnej obecności. Mile widziane przyniesienie ze sobą potraw wigilijnych.
Serdecznie zapraszamy, wejście od nowego dziedzińca Jagiellonki

Jagiellończycy uczcili Niepodległą

11 listopada 2013

W dniu 8 listopada 2013 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej profesorowi Stanisławowi Portalskiemu. Jego życie i praca, choć w znakomitej większości toczyły się daleko od Polski, to stanowią wzór tego, jak pracować i żyć dla ojczyzny. Najpierw walczył za nią w kampanii wrześniowej, a następnie przeszedł od września 1941 roku wraz z Armią Andersa szlak. Dotarł przez Persję, Indie i Południową Afrykę do Anglii. Służył tam w 307. Dywizjonie Myśliwców Nocnych. Po wojnie został wybitnym chemikiem, wykładowcą Politechniki w Battersea oraz University of Surrey w Gildford. Od roku 1993, aż do swej śmierci 26 listopada 2011 roku był wiceprezesem światowej Rady Badań nad Polonią. Przez cały czas utrzymywał żywe kontakty z Jagiellonką. Profesor był niewątpliwie jednym z tych Jagiellończyków, którzy przydali blasku naszej Szkole.
W dniu 9 listopada Stowarzyszenie Jagiellończyków współorganizowało także XXII Rajd Niepodległości "Szlakami Legionistów Płockich", w którym uczniowie naszej Alma Mater zajęli I miejsce. Również w konkursie Piosenki Legionowej uczniowie Jagiellonki: Natalia Bogacka, Anna Kajkowska, Adrian Piwoński oraz Marcin Rogalski zajęli I miejsce za wykonanie piosenki "Biały krzyż".
Zdjęcia odsłoniętej tablicy i z Rajdu Niepodległości.

Pamiątkowa tablica

20 wrzesnia 2013

Sto lat temu, 3 września 1913 r. społeczność I Gimnazjum Polskiego w Płocku, którego spadkobiercą jest dzisiejsza Jagiellonka, rozpoczęła rok szkolny w nowoczesnym wówczas gmachu. Z inicjatywy obecnego dyrektora, Mirosława Piątka, uczczono ten doniosły fakt wmurowaniem pamiątkowej tablicy na frontonie zabytkowego budynku. Tablica ta przypomina przede wszystkim nazwiska społeczników płockich, skupionych w Towarzystwie „Szkoła Średnia w Płocku”. Przewodniczącym Komitetu Budowy był dr Aleksander Maciesza.W skład tego komitetu wchodzili: inż. budowniczy Władysław Czechowski, inż. budowniczy Czesław Zambrzycki, obywatel miejski Ludwik Gałkowski, dyrektor Adam Grabowski oraz inż. melioracyjny Józef Radzimiński.
Gmach Gimnazjum Polskiego powstał z darowizn ludzi bogatych i biednych, jednostek i korporacji - z Płocka i regionu płockiego - wszystkich, którym był drogi rozwój intelektualny przyszłych pokoleń. Dyrektor Adam Grabowski podczas uroczystości otwarcia nowego budynku w 1913 roku powiedział, że na frontonie tego pięknego budynku umieścić można by napis "Naród sobie".
Powstały 100 lat temu gmach Gimnazjum Polskiego jest naszym wspólnym dziedzictwem. Na dzisiejszej uroczystości obecni byli liczni absolwenci Jagiellonki z różnych roczników, co jest dowodem na to, że siła tradycji Szkoły jest naprawdę wielka.
Zdjęcia z uroczystości

strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25]

Stowarzyszenie Jagiellończyków © 2004-2008   Powered by ml.net.pl