Aktualności

WALNE ZEBRANIE

2 marca 2011

Zarząd Stowarzyszenia Jagiellończyków zawiadamia, że w dniu 30 marca 2011 r. (środa) odbędzie się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia.
Pierwszy termin: 17.00
Drugi termin: 17.30
Zebranie odbędzie się w Klubie Absolwenta przy LO im. Władysława Jagiełły w Płocku, ul. 3 Maja 4, wejście od nowego dziedzińca.
Z A P R A S Z A M Y

Pokój ludziom dobrej woli...

22 grudnia 2010

Jeśli Słowo stało się Ciałem...to nie ma rzeczy niemożliwych...!
Drodzy Jagiellończycy, życzmy sobie siły do pokonania trudności, wytrwałości w zbożnych postanowieniach, zdrowia i wszelkiego dobra. Niech towarzyszy nam ludzka życzliwość, szczerość, miłość. Trwajmy w świetle betlejemskiego żłóbka, aby przypomnieć sobie chrześcijańskie przesłanie Miłości, Pokoju i Radości, płynące do nas - ludzi dobrej woli.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Szczęśliwego Nowego 2011 ROKU!

Opłatek Jagiellończyków

15 grudnia 2010

W mroźny wieczór środowy spotkaliśmy się w gronie absolwentów i przyjaciół Jagiellonki, aby jak co roku przełamać się opłatkiem. Suto zastawiony potrawami wigilijnymi stół (nota bene każdy coś ze sobą przyniósł) połączył nas w chwilach zapomnienia i we wspomnieniach. Ciesząc się wspólnym spotkaniem, życzyliśmy sobie tego, co najpiękniejsze: mnóstwa szczerych przyjaźni, zdrowia, pogody ducha i tego, żeby nasza Alma Mater zyskała wielu życzliwych jej przyjaciół.
Zdjęcia ze spotkania opłatkowego.

Jagiellończyk Prezydentem Płocka

6 grudnia 2010

Andrzej Nowakowski, nasz kolega Jagiellończyk, został w dniu 5 grudnia 2010 r. Prezydentem Płocka. Andrzej jest jednym z członków założycieli Stowarzyszenia Jagiellończyków, to m.in. dzięki niemu w 2004 r. mogło powstać nasze Stowarzyszenie, które koordynuje spotkania absolwentów i wychowanków Szkoły, dba o jej dziedzictwo i pielęgnuje tradycje. Cieszymy się z sukcesu Andrzeja, życzymy mu zapału do działań, radości z piastowania urzędu Prezydenta Płocka i umiejętności odróżniania dobra od zła oraz rzeczy i spraw ważnych od mniej ważnych, i od tych, które mogą poczekać. Mamy nadzieję, że Płock to dla Andrzeja sprawa ważna i dobra, i ... nie może czekać.

Poniżej, na zdjęciu prezydent elekt Andrzej Nowakowski i prezes Stowarzyszenia Jagiellończyków Małgorzata Kwiatkowska w czasie IX Nieformalnego Spotkania Jagiellończyków, lipiec 2010.

Śladami Jagiellończyków

3 grudnia 2010

Już wkrótce w księgarniach w Płocku ukaże się książka "Płock na emigracji" Mirosława Łakomskiego, której autor związany jest z Jagiellonką w szczególny sposób. Był uczniem Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w latach 1957-1962, a więc w latach, gdy w dzieciństwie kształtują się piękne wspomnienia. Być może to właśnie sprawiło, że Mirosław Łakomski darzy szczególnym sentymentem Jagiellonkę. Choć jego losy potoczyły się inaczej i nie uczęszczał do liceum w Jagiellonce, to wciąż czuje się Jagiellończykiem, jest obecny na dorocznych nieformalnych zjazdach, ożywia je i wspomaga organizatorów w ich przygotowaniu.
Książka Mirosława Łakomskiego pokazuje setki ludzi, związanych z Płockiem, ale dla nas Jagiellończyków najciekawsze jest to, że poświęca on w niej wiele miejsca wychowankom i absolwentom Jagiellonki. Autor dotarł, jak sam mówi, głównie dzięki dobrodziejstwu Internetu do ponad 20 Jagiellończyków, rozrzuconych niemal po całym świecie. Koncepcja książki jest taka, że Jagiellończycy sami opowiadają o tym, co było ważnego w szkole, mówią też o swoim teraźniejszym życiu, dzięki czemu można poznać, jak różnie potoczyły się losy absolwentów naszej Alma Mater.Ujmujące w ich wypowiedziach jest to, że po latach wspominają nie ulice miasta, domy, czasem mówią o szkole, ale przede wszystkim o ludziach, z którymi zetknął ich los. Znajdziecie w tej książce-kalejdoskopie ciekawe wypowiedzi Maćka Turowskiego, współorganizatora naszych lipcowych Nieformalnych Spotkań Jagiellończyków, Ryszarda Wolbacha, który wspomina, że poszedł do Jagiellonki, bo...miała lepsze boiska niż Małachowianka, Romany Kuffel, niestrudzonej badaczki losów Jagiellończyków, Anatola Szysza, świetnego neurochirurga, Małgorzaty Płoszewskiej, która z łezką w oku wspomina Jagiellonkę, Stanisława Portalskiego, najstarszego z żyjących Jagiellończyków. Wiele ciekawostek powiedzieli również Łukasz Pięta, Małgorzata Siemiątkowska, Ryszard Tukalski. Znajdziecie również zdjęcia i króciutkie notki o Piotrku Jaroszewskim, wielokrotnym mistrzu Polski w tenisie na wózkach i wicemistrzu świata, Zbyszku Kozłowskim, aktorze Teatru Syrena, Annie Lewandowskiej, Annie Sarzalskiej, Iwonie Kosz, mistrzyni badmintona w Jagiellonce i nie tylko, Danucie Rychlewskiej, Henryku Dąbrowskim.
Mirosław Łakomski wykonał ciekawą pracę, która pokazuje losy naszych kolegów, mieszkających w różnych częściach świata. Książka ta może być dla Was, drodzy Jagiellończycy, ciekawą lekturą, możecie też dowiedzieć się wielu ciekawych wieści o postaciach niezwiązanych z Jagiellonką, ale na pewno znanych w życiu Płocka. Nie zapomniał też o tych Jagiellończykach, którzy "odeszli za wcześnie...".

RYSZARD TUKALSKIRYSZARD WOLBACHSTANISŁAW PORTALSKISTEFAN THEMERSONWŁADYSŁAW BRONIEWSKIANATOL SZYSZŁUKASZ PIĘTAMACIEJ TUROWSKIMAŁGORZATA PŁOSZEWSKAROMANA KUFFEL

strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26]

Stowarzyszenie Jagiellończyków © 2004-2008   Powered by ml.net.pl