Aktualności

Spotkanie opłatkowe w Klubie Absolwenta

16 listopada 2010

"Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku idą Święta...", więc serdecznie zapraszamy Jagiellończyków i sympatyków Jagiellonki na spotkanie w Klubie Absolwenta w dniu 15 grudnia 2010 r. o godzinie 17.00. Jak co roku spotkamy się w nastroju Świąt, aby przełamać się opłatkiem, skosztować wigilijnych potraw i w gronie Jagiellońskiej Braci cieszyć się atmosferą przyjaźni, radości oraz wspólnie przygotować się do Bożego Narodzenia. Mile widziane przyniesienie potraw wigilijnych i dobrego świątecznego nastroju.

Aleja Dębów Pamięci Jagiellończyków

27 października 2010

27 października 2010 roku w parku na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Płocku odbyła się uroczystość posadzenia Alei Dębów Pamięci Jagiellończyków dla uhonorowania dwudziestu jeden wychowanków i absolwentów z lat 1912-1930 gimnazjum polskiego i gimnazjum państwowego im. Króla Władysława Jagiełły w Płocku, oficerów wojska polskiego, zamordowanych strzałem w tył głowy przez NKWD Związku Sowieckiego w Katyniu i Charkowie w 1940 roku.


Uroczystość, zorganizowana w ramach obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, została poprzedzona Mszą św., odprawioną w płockiej katedrze przez JE Biskupa Piotra Liberę. W uroczystościach poczet sztandarowy i kompanię honorową wystawiła 2. Mazowiecka Brygada Saperów z Kazunia.


Stowarzyszenie Jagiellończyków ufundowało tabliczki upamiętniające Bohaterów-Jagiellończyków, zawierające dane osobowe oficerów, miejsce śmierci i logo oraz nazwę programu „Katyń… ocalić od zapomnienia”, zamieszczone przy Dębach Pamięci. Ponadto, zaproszeni na uroczystości, goście honorowi otrzymali pamiątkowe wydawnictwo "Wspomnienia Jagiellończyka. Profesor Stanisław Portalski w rozmowie z Leszkiem Skierskim". Książka ta w niezwykle ciekawy sposób ukazuje atmosferę patriotyczną w przedwojennej Jagiellonce, w której wyrośli polscy oficerowie-Jagiellończycy, pomordowani na Wschodzie w 1940 r.

Absolwenci i wychowankowie szkoły, pomordowani na Wschodzie, dane osobowe oficerów, miejsce śmierci

Zobacz zdjęcia w naszej galerii

Po IX Nieformalnym Spotkaniu Jagiellończyków

2 sierpnia 2010

Na półmetku wakacji, czyli tradycyjnie w ostatnią sobotę lipca 2010 znów spotkaliśmy się nad Wisłą w ogródku piwnym naszego nieocenionego sponsora, Krzysztofa Krajewskiego, szefa firmy R.I.S. Wspomnieniom i zabawom nie było końca - niespodziewanie:)) Jagiellończycy bawili się aż do godziny 2.00. Zainicjowane przez Maćka Turowskiego, absolwenta z 1964 r. i Hanię Piasecką, absolwentkę z 1965 r. Nieformalne Zjazdy cieszą się co roku niebywałą popularnością, gdyż bawi się na nich od 150 do 250 osób. Te liczby to dowód na to, że przez 9 lat udaje się nam Jagiellończykom w gorące wakacyjne godziny znaleźć czas, by powspominać Naszą Budę, spotkać się z koleżankami i kolegami z klasy, a także zawrzeć ponadklasowe nowe znajomości. Najstarszym obecnym absolwentem był Zdzisław Janczewski (matura 1951), a, obecni na zjeździe,najmłodsi nasi koledzy ukończyli Jagiellonkę w 2009 r. Pielęgnujmy nasze wakacyjne spotkania! To ważne, abyśmy się powiadamiali, drodzy Jagiellończycy, wzajemnie o terminie i miejscu naszych spotkań, gdyż tylko tak, możemy mieć więcej kompanów dobrej zabawy, która zawsze towarzyszy naszym jagiellońskim zjazdom. PRZYPOMINAMY - spotykamy się zawsze w OSTATNIĄ SOBOTĘ LIPCA!!!!!
Za rok zapraszamy na X NIEFORMALNE SPOTKANIE JAGIELLOŃCZYKÓW
Przybądźcie - by świętować na Nieformalnym Zjeździe Jagiellończyków 105. urodziny Naszej Szkoły.
Obejrzyj zdjęcia z IX Nieformalnego Spotkania Jagiellończyków
Media napisały o nas

IX Nieformalne Spotkanie Jagiellończyków

30 czerwca 2010

Jagiellończycy! Przybywajcie na IX Nieformalne Spotkanie w dniu 31 lipca 2010 (ostatnia sobota lipca), które jak co roku odbędzie się od godziny 17.00 nad Wisłą w ogródku firmy RIS,ul. Kawieckiego. Powitamy Was, dzięki uprzejmości właściciela, pana Krzysztofa Krajewskiego, tradycyjnie chlebem ze smalcem i ogórkiem kwaszonym. Mile widziane świadectwo dojrzałości ze stemplem Szkoły. Fakultatywnie należy przyprowadzić dwóch świadków Waszego egzaminu maturalnego.
Wszystkich absolwentów zapraszamy serdecznie do zwiedzania Szkoły już o godzinie 10.00 rano 31 lipca 2010 r. Można będzie zobaczyć zarówno zabytkowy gmach Szkoły, jak i nowy budynek dydaktyczny, oba wyglądają niezwykle nowocześnie.Zapraszamy także bardzo serdecznie do Klubu Absolwenta w podziemiach Szkoły (wejście od nowego dziedzińca), gdzie można powspominać szkolne lata, wypić kawę lub herbatę i pokosztować jagiellońskich słodkości. Okazja!- będzie można też zdobyć pamiątki, związane ze Szkołą, wydawnictwa i gadżety. Wszystko to po to, aby naładować się pozytywną energią, którą można będzie rozładować na spotkaniu wieczornym, nad Wisłą już od godziny 17.00.
Z A P R A S Z A M Y W S Z Y S T K I E R O C Z N I K I J A G I E L L O Ń C Z Y K Ó W !!!!

W królewskiej puszczy uczciliśmy naszego Patrona, króla Władysława Jagiełłę

28 czerwca 2010

Grupa Jagiellończyków i przyjaciół Jagiellonki w dniach 26-27 czerwca, odwiedziła tereny królewskiej puszczy w Białowieży, w której, jak pisze Jan Długosz, król Władysław Jagiełło, Patron naszej Szkoły, polował zimą 1409/1410 r. przed planowaną bitwą z zakonem krzyżackim. Celem polowania było zgromadzenie zapasów przed wielką wojną. Król przebywał w puszczy jeszcze raz w roku 1426, w której schronił się przed zarazą panującą w Krakowie. Pobyt ten zakończył się dla króla niezbyt szczęśliwie, gdyż król złamał nogę, polując na niedźwiedzia.

Jagiellończycy i sympatycy Jagiellonki podziwiali niesamowitość pierwotnego lasu puszczy, jej potęgę, którą dostrzegł jako pierwszy właśnie Patron naszej Szkoły, król Władysław Jagiełło, gdyż to on zapoczątkował zwyczaj królewskich polowań w Puszczy Białowieskiej.
Widzieliśmy Szlak Królewskich Dębów, a wśród nich potężny ponad 400-letni dąb - Król Władysław Jagiełło, zwiedziliśmy białowieską cerkiew św. Mikołaja, gdzie znajduje się jedyny w Polsce ikonostas, wykonany z chińskiej porcelany. Najwięcej czasu spędziliśmy na spacerze po królewskim lesie. Wieczorem bawiliśmy się przy ognisku, degustując potrawy myśliwskie.
Jagiellończycy wraz z przyjaciółmi Jagiellonki godnie uczcili Patrona Szkoły, króla Władysława, w przeddzień 600. rocznicy jego zwycięstwa nad Krzyżakami.
ZAPRASZAMY JAGIELLOŃCZYKÓW NA WYCIECZKĘ ŚLADAMI WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁY W PRZYSZŁYM ROKU.
Obejrzyj zdjęcia z wycieczki do Białowieży.

strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26]

Stowarzyszenie Jagiellończyków © 2004-2008   Powered by ml.net.pl