Aktualności

Wesołych Świąt

25 grudnia 2016

Wszystkim Absolwentom i Przyjaciołom 110-letniej Jagiellonki życzymy zdrowych, radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, lepszego Nowego Roku, gdyż dobry właśnie się kończy oraz wzmacniania jagiellońskich więzi.
W środę, 14 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe Jagiellończyków i sympatyków Jagiellonki. Zgromadziło się na nim kilkadziesiąt osób, które do późnych godzin wieczornych wspominało szkolne czasy i świętowało ten czas zadumy i oczekiwania na narodziny Nowego. Spotkaliśmy się w nowo wyremontowanym Klubie Absolwenta, który naprawdę robi teraz duże wrażenie; widoczne są stare ponadstuletnie cegły, nadające pomieszczeniu ciekawego charakteru.

Opłatek w Klubie Absolwenta

20 listopada 2016

14 grudnia 2016 roku, w środę o godzinie 17.00 odbędzie się w Klubie Absolwenta spotkanie opłatkowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich Absolwentów i sympatyków Jagiellonki, aby jak co roku podzielić się radosnym nastrojem Świąt Bożego Narodzenia i przyczynić się do integracji środowiska Jagiellończyków. Mile widziane przyniesienie koszyczka ze świątecznymi wiktuałami.
Serdecznie zapraszamy!

Remont w Klubie Absolwenta

1 listopada 2016

Drodzy Absolwenci i Sympatycy Jagiellonki, w najbliższą środę 2 listopada Klub Absolwenta nie będzie czynny z powodu gruntownego remontu. Najprawdopodobniej będzie on trwał do końca listopada. Zapraszamy do Klubu Absolwenta w grudniu.

Piknik Jagiellończyków na 110 lat szkoły

23 wrzesnia 2016

Około 300 osób bawiło się dziś na pikniku Jagiellończyków w Ogródku MZOS. Wśród nich byli przede wszystkim absolwenci różnych roczników, a także dawni i dzisiejsi nauczyciele. Najliczniej przybyli absolwenci z 1986 roku, z klas matematycznych, którzy dziś świętowali 30-lecie matury w Jagiellonce. Zebranych powitał dyrektor Mirosław Piątek, który zaprosił wszystkich absolwentów i sympatyków Jagiellonki oraz nauczycieli do wspólnego zdjęcia, a następnie zabawy. Rodzinne zdjęcie Jagiellończyków połączyło tradycyjnie wiele roczników absolwentów.
Wcześniej, w samo południe w auli Jagiellonki odbyły się oficjalne uroczystości, w czasie których prezes Stowarzyszenia Jagiellończyków, Małgorzata Kwiatkowska podkreśliła rolę absolwentów w pielęgnowaniu tradycji Jagiellonki: „Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują”. Zaznaczyła także, że: "Ta szkoła kształtuje nie tylko umysły, ale przede wszystkim serca". Łączmy więc wszystkie jagiellońskie serca, podtrzymujmy więzi ze Szkołą.
Cieszy także fakt, że na obchodach obecni byli "rodzice" Nieformalnych Spotkań Jagiellończyków Maciek Turowski i Hanna Piasecka. Może znów spotkamy się za rok na Nieformalnym Spotkaniu Jagiellończyków w wakacje.
Zdjęcia absolwentów z auli oraz pikniku

Jagiellonka, Jagiellonka....

22 wrzesnia 2016

Słowami "Hymnu Jagiellonki" w imponującym wykonaniu orkiestry młodych Jagiellończyków, uczniów Szkoły, rozpoczęły się dziś obchody 110. rocznicy powstania Jagiellonki w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Płocku. To wykonanie naprawdę zrobiło wrażenie na obecnych.Zarówno słowa, jak i muzyka są naprawdę piękne. 110. rocznicę utworzenia uczcili młodzi wykonawcy doskonałym koncertem, w którym prezentowali przygotowane przez siebie utwory muzyki klasycznej i współczesnej. W części 2. wystąpił zespół Farben Lehre, którego lider, Wojciech Wojda, absolwent Jagiellonki z 1985 r. rozbawił zebranych wspomnieniami z czasów Szkoły, kiedy to zmagał się z ówczesną dyrekcją, chcąc uzyskać zgodę na koncert rockowy w auli naszej Alma Mater. Z uśmiechem wspominał 7 koncertów zespołu w jagiellońskiej auli i tylko jeden, jak zaznaczył, w Małachowiance (wiadomo - Małachowianka - Jagiellonka święta wojna). Kończąc swój występ, Wojtek powiedział o wielkiej zmianie czasów, porównując swój pierwszy koncert w Szkole z dzisiejszym: wtedy nauczyciele wyszli, a na dzisiejszym koncercie pozostali do końca;)

Hymn Jagiellonki - słowa oraz nuty
Zdjęcia z koncertu

strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25]

Stowarzyszenie Jagiellończyków © 2004-2008   Powered by ml.net.pl