Aktualności

Remont w Klubie Absolwenta

1 listopada 2016

Drodzy Absolwenci i Sympatycy Jagiellonki, w najbliższą środę 2 listopada Klub Absolwenta nie będzie czynny z powodu gruntownego remontu. Najprawdopodobniej będzie on trwał do końca listopada. Zapraszamy do Klubu Absolwenta w grudniu.

Piknik Jagiellończyków na 110 lat szkoły

23 wrzesnia 2016

Około 300 osób bawiło się dziś na pikniku Jagiellończyków w Ogródku MZOS. Wśród nich byli przede wszystkim absolwenci różnych roczników, a także dawni i dzisiejsi nauczyciele. Najliczniej przybyli absolwenci z 1986 roku, z klas matematycznych, którzy dziś świętowali 30-lecie matury w Jagiellonce. Zebranych powitał dyrektor Mirosław Piątek, który zaprosił wszystkich absolwentów i sympatyków Jagiellonki oraz nauczycieli do wspólnego zdjęcia, a następnie zabawy. Rodzinne zdjęcie Jagiellończyków połączyło tradycyjnie wiele roczników absolwentów.
Wcześniej, w samo południe w auli Jagiellonki odbyły się oficjalne uroczystości, w czasie których prezes Stowarzyszenia Jagiellończyków, Małgorzata Kwiatkowska podkreśliła rolę absolwentów w pielęgnowaniu tradycji Jagiellonki: „Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują”. Zaznaczyła także, że: "Ta szkoła kształtuje nie tylko umysły, ale przede wszystkim serca". Łączmy więc wszystkie jagiellońskie serca, podtrzymujmy więzi ze Szkołą.
Cieszy także fakt, że na obchodach obecni byli "rodzice" Nieformalnych Spotkań Jagiellończyków Maciek Turowski i Hanna Piasecka. Może znów spotkamy się za rok na Nieformalnym Spotkaniu Jagiellończyków w wakacje.
Zdjęcia absolwentów z auli oraz pikniku

Jagiellonka, Jagiellonka....

22 wrzesnia 2016

Słowami "Hymnu Jagiellonki" w imponującym wykonaniu orkiestry młodych Jagiellończyków, uczniów Szkoły, rozpoczęły się dziś obchody 110. rocznicy powstania Jagiellonki w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Płocku. To wykonanie naprawdę zrobiło wrażenie na obecnych.Zarówno słowa, jak i muzyka są naprawdę piękne. 110. rocznicę utworzenia uczcili młodzi wykonawcy doskonałym koncertem, w którym prezentowali przygotowane przez siebie utwory muzyki klasycznej i współczesnej. W części 2. wystąpił zespół Farben Lehre, którego lider, Wojciech Wojda, absolwent Jagiellonki z 1985 r. rozbawił zebranych wspomnieniami z czasów Szkoły, kiedy to zmagał się z ówczesną dyrekcją, chcąc uzyskać zgodę na koncert rockowy w auli naszej Alma Mater. Z uśmiechem wspominał 7 koncertów zespołu w jagiellońskiej auli i tylko jeden, jak zaznaczył, w Małachowiance (wiadomo - Małachowianka - Jagiellonka święta wojna). Kończąc swój występ, Wojtek powiedział o wielkiej zmianie czasów, porównując swój pierwszy koncert w Szkole z dzisiejszym: wtedy nauczyciele wyszli, a na dzisiejszym koncercie pozostali do końca;)

Hymn Jagiellonki - słowa oraz nuty
Zdjęcia z koncertu

Informacja !

22 czerwca 2016

Z powodu pikniku Jagiellończyków w ramach obchodów 110-lecia w dniu 23.09.2016 r.
tegoroczne Wakacyjne Spotkanie Jagiellończyków nie odbędzie się.

Zapraszamy na piknik Jagiellończyków we wrześniu 2016 r.

Więcej informacji na stronie szkoły : http://www.jagiellonka.plock.pl

29.06.2016 r.

Przed Wakacyjnym Spotkaniem Jagiellończyków

8 maja 2016

Drodzy Absolwenci i Przyjaciele Jagiellonki, pragniemy przypomnieć Wam, że zbliża się moment Wakacyjnego Spotkania Jagiellończyków. W tym roku odbędzie się ono 29 lipca 2016 r.(piątek), na terenie ogródka MZOS, Plac Dąbrowskiego, k. wieży ciśnień. Koszt uczestnictwa 50 zł od osoby. Zapraszamy Was serdecznie, aby pielęgnować wspólne przyjaźnie i więzi ze Szkołą, która w tym roku kończy 110 lat.
Bilety będzie można nabywać od 15 czerwca - środa w Klubie Absolwenta, wejście od nowego dziedzińca.

strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25]

Stowarzyszenie Jagiellończyków © 2004-2008   Powered by ml.net.pl