Aktualności

Radosnych Świąt

27 marca 2016

Wszystkim Jagiellończykom i sympatykom naszej Szkoły życzymy wielu radosnych chwil, spokoju, cierpliwości i wytrwałości w postanowieniach ku czynieniu Dobra. Ciepłych i licznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, a także dobrych wspomnień szkolnych.
Stowarzyszenie Jagiellończyków

Spotkanie wielkanocne

29 lutego 2016

W dniu 16 marca 2016 r., o godzinie 17.00 odbędzie się w Klubie Absolwenta spotkanie wielkanocne. Zapraszamy wszystkich Jagiellończyków i sympatyków Jagiellonki, aby wspólnie świętować radosny czas wiosennych Świąt. Mile widziane przyniesienie świątecznego skromnego koszyczka.
Bardzo serdecznie zapraszamy, wejście od nowego dziedzińca Szkoły.

Spotkanie opłatkowe

20 listopada 2015

9 grudnia 2015 r. (środa) o godzinie 17.00 w Klubie Absolwenta na terenie Jagiellonki (wejście od nowego dziedzińca) odbędzie się spotkanie Jagiellończyków i sympatyków Naszej Szkoły w związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.
Zapraszamy wszystkich na spotkanie i miłe chwile w gronie jagiellońskiej Braci.
Mile widziany "koszyczek wigilijny".

Publikacje Jagiellończyków

20 wrzesnia 2015

Prezentujemy Wam, drodzy Jagiellończycy, książkę poświęconą nauczycielom wychowania fizycznego w Płocku. Jej autorem jest Jagiellończyk, absolwent z 1969 r. Wiesław Kruszewski. Nasz kolega w przystępny sposób przedstawił biogramy nauczycieli wychowania fizycznego płockich szkół w latach 1945-2000. Jeżeli uczyliście się w płockich podstawówkach, a potem w Jagiellonce, a także innych szkołach średnich, możecie w tej książce znaleźć interesujące informacje na temat tych, którzy w latach szkolnych dbali o Waszą kondycję fizyczną. Autor ma w planach przygotowanie drugiej części książki na temat pracy młodszych nauczycieli wychowania fizycznego.
Książkę "Nauczyciele wychowania fizycznego w Płocku 1945 - 2000" można zdobyć w Klubie Absolwenta w Jagiellonce, wejście od nowego dziedzińca. Zapraszamy.
Okładka książki
Nauczyciele wychowania fizycznego w Płocku 1945 - 2000 - okładka

13. Spotaknie Jagiellończyków w wakacje

2 sierpnia 2015

W piątek, 31 lipca po raz trzynasty, ale szczęśliwie, na Wakacyjne Spotkanie Jagiellończyków przybyła setka absolwentów i sympatyków Jagiellonki.
Jagiellończyków powitała Prezes Stowarzyszenia Jagiellończyków Małgorzata Kwiatkowska. Gorącymi brawami i głośnym „STO LAT”!!! przywitani zostali absolwenci matury 1965 roku, którzy świętowali w tym roku 50-lecie sukcesu maturalnego w Naszej Alma Mater.
Przybyło również liczne grono absolwentów 1979 roku. Właśnie oni w specjalny sposób uhonorowali swoją nauczycielkę języka polskiego, panią Annę Wojciechowską, absolwentkę z 1959 roku. Specjalnie dla pani Anny Wojciechowskiej odtańczyli i odśpiewali swe wyrazy wdzięczności za jagiellońskie nauczanie języka polskiego.
Prezes Stowarzyszenia Jagiellończyków zaapelowała do wszystkich przybyłych o spisywanie i przekazywanie zapamiętanych szkolnych psot, które tak chętnie opowiadają sobie podczas corocznych spotkań.
Zabawa przy dźwiękach muzyki trwała do północy, później zamieniła się w kameralne spotkania klasowe. Większość obecnych na 13. Wakacyjnym Spotkaniu Jagiellończyków deklarowała swoje przybycie za rok.
Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich chętnych na coroczne spotkania Jagiellońskiej Braci. Zachęcamy do spisywania swych wspomnień i przesyłania na adres Stowarzyszenia Jagiellończyków.Prosimy również o przekazywanie szkolnych pamiątek (mogą być skany zdjęć, dokumentów itp.) do powstającego w szkole Muzeum Jagiellonki. Z góry dziękujemy:))
ZAPRASZAMY do umacniania więzi Jagiellończyków.
Zdjęcia ze spotkania

strona: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25]

Stowarzyszenie Jagiellończyków © 2004-2008   Powered by ml.net.pl